Maur som spiser Electronics - et mirakel!

av maks på lørdag 17 mai 2008

Ants that Eat Electronics and PCB!

Vel, her er noen gode nyheter som vi har funnet maur som kan spise elektronikk, inkludert din husstand datamaskin, mikrobølgeovn, og alt med PCB i den.

Hvorfor er dette et gode nyheter?

Vel, tenk på elektronikk som ikke kan gjenvinnes! Hvis vi kan kontrollere og kolonisere disse elektroniske-spising maur og bruke dem til å ødelegge gamle elektronikk, kan vi hindre at ledelsen deler fra elektronikk går inn i jorda og Wala, har vi en løsning på det største problemet i elektronikkindustrien, den gale rasberry maur.

De fleste landene i verden går blyfrie løpet av de siste par årene, har disse elektroniske maur vil bare bety en "mirakel" løsning på et globalt problem med å avhende gamle elektronikk med bly.

Det høres ut som handlingen i en farfetched science fiction-film. Uheldigvis for innbyggerne i Texas, er det svært mye til virkelighet: Milliarder av små rødbrune maur har kommet på land fra et lasteskip og helvete-oppsatt på å spise noe elektronisk.

Datamaskiner, innbruddsalarm systemer, gass og elektrisitet meter, iPoder, telefonsentraler - alle anses mat av loppe-størrelse maur, av grunner som har forlatt forskere forbløffe.

[via neatorama timesonline]

Sats

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading ... Loading ...

Tokyoflash
ad ad
ad ad


20000 GPS POI's $ 9.99

Relaterte nyheter og ressurser

Andre interessante nyheter fra våre venner

    Bloggen kommentarer drevet av Disqus
    Hvis du liker dette innlegget så kan du abonnere på min fulle feed RSS.

    Du kan også abonnere via e-post ved å fylle ut navn og e-post nedenfor:

    Navn: Epost:


    Fikk en ny hack, DIY, howto, eller gadget? Tips oss her.

    Prøv Goohack å finne en ny Hack:


    Featured Sites From Zedomax Blog Network